סכסוכי ירושה

השאירו פרטים כבר עכשיו וניצור אתכם קשר בהקדם האפשרי!

סכסוכי ירושה הם סכסוכים המתעוררים בין יורשים או בין יורשים לצדדים שלישיים, בקשר לחלוקת העיזבון של אדם שנפטר. סכסוכים אלו יכולים להיות מורכבים וממושכים, ויכולים להוביל ללא מעט עוגמת נפש בין בני משפחה.

 

גורמים לסכסוכי ירושה

ישנם מספר גורמים שיכולים להוביל לסכסוכי ירושה, ביניהם:

  • אי-הסכמה בדבר אופן חלוקת העיזבון: במקרים רבים, סכסוכי ירושה נובעים מאי-הסכמה בין היורשים בדבר אופן חלוקת העיזבון. לדוגמה, היורשים עשויים לא להסכים על מי יורש את הנכס העיקרי של המנוח, או על אופן חלוקת הנכסים האחרים.
  • צוואה מנשלת: במקרים שבהם המנוח כתב צוואה מנשלת, כלומר צוואה שבה הוא מנשל אחד או יותר מהיורשים החוקיים שלו, עלולים היורשים שנשללו לנסות לערער על הצוואה.
  • טענות לפסלות צוואה: במקרים שבהם ישנן טענות לפסלות צוואה, כלומר טענות שהצוואה אינה תקפה מבחינה משפטית, עלולים היורשים לנסות לבטל את הצוואה.
  • טענות לזיוף צוואה: במקרים שבהם ישנן טענות לזיוף צוואה, כלומר טענות שהצוואה אינה אותנטית, עלולים היורשים לנסות להוכיח שהצוואה מזויפת.
  • טענות ללחץ או עושק: במקרים שבהם ישנן טענות שהמצווה נמצא תחת לחץ או עושק כאשר הוא כתב את הצוואה, עלולים היורשים לנסות לבטל את הצוואה.

 

סוגים של סכסוכי ירושה

סכסוכי ירושה יכולים להתחלק לשני סוגים עיקריים:

  • סכסוכי ירושה בין יורשים: סכסוכים אלו נובעים מאי-הסכמה בין היורשים בדבר אופן חלוקת העיזבון. סכסוכים אלו יכולים להתרחש בין כל בני המשפחה, לרבות בין אחים, בין הורים לילדים, בין בני זוג, וכו'.
  • סכסוכי ירושה בין יורשים לצדדים שלישיים: סכסוכים אלו נובעים מטענות של היורשים שהצדדים השלישיים זכאים לחלק בעיזבון. צדדים שלישיים שיכולים להיות מעורבים בסכסוכי ירושה כוללים, בין היתר, בן זוג של המנוח, ילדים לא חוקיים, נושים של המנוח, וכו'.

 

פתרונות לסכסוכי ירושה

סכסוכי ירושה יכולים להיפתר במספר דרכים, ביניהם:

  • הסכם פשרה: הסכמה בין היורשים בדבר אופן חלוקת העיזבון באמצעות עריכת הסכם בין יורשים יכולה להיות הפתרון הטוב ביותר לסכסוכי ירושה. הסכם פשרה יכול להיות כתוב או בעל פה, אך מומלץ לכתוב אותו כדי למנוע מחלוקות עתידיות.
  • פסק דין של בית המשפט: אם היורשים לא מצליחים להגיע להסכמה, הם יכולים לפנות לבית המשפט כדי שיכריע בסכסוך. בית המשפט יבחן את הראיות הקיימות ויקבע מי הם היורשים החוקיים של המנוח, וכיצד יש לחלק את העיזבון.

 

מניעת סכסוכי ירושה

הדרך הטובה ביותר למנוע סכסוכי ירושה היא לכתוב צוואה ברורה וחד משמעית. צוואה נכונה עשויה למנוע מחלוקות בין היורשים בדבר אופן חלוקת העיזבון. כמו כן, חשוב להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום הירושות לפני כתיבת הצוואה. דרך נוספת הינה לחלק את הירושה עוד בחיים או לחלופין להודיע לבני המשפחה על החלוקה עליה החליט המוריש.

כדי למנוע סכסוכי ירושה מומלץ לקבל ייעוץ משפטי מקדים מעורך דין העוסק בתחום הירושה. עורך דין העוסק בתחום יזהה את נקודות המחלוקת בין היורשים ויכול להביאם לידי הסדר פשרה או להליך גישור בפני מגשר חיצוני.

סכסוכי ירושה

תוכן עניינים

אודותינו

החברה המובילה בארץ בשירותי מצבר עד בית הלקוח!

עם מאות לקוחות מרוצים ומעל ל10 שנות ניסיון אנחנו מספקים את השירות הטוב והמקצועי בארץ!

השאירו פרטים כבר עכשיו!
השאירו פרטים כבר עכשיו!
עורך דין
בלוג

למה כל משקיע נדלן צריך עורך דין מקרקעין

יציאה למסע אל שוק הנדל"ן יכולה לעורר תחושה של הרפתקה והזדמנות, הבטחה להשקעות סולידיות וריגוש של עסקאות משתלמות. עם זאת, מתחת לברק של רווחים פוטנציאליים מסתתרות סכנות של הסתבכויות משפטיות ותקנות מורכבות, נופים שבהם רק בקיאים יכולים לתמרן במיומנות. היכנסו לגיבור האלמוני של השטח המאתגר הזה: עורך הדין לענייני מקרקעין. 

למאמר המלא »
דרכון
בלוג

אזרחות ליטאית

במרדף אחר הצלחה עסקית, אנשים נתקלים לעתים קרובות במכשולים הדורשים פתרונות חדשניים. אתגר כזה עשוי להתעורר כאשר עומדים בפני דחיית הלוואה עקב דירוג אשראי שלילי. במקום לאותת על קץ השאיפות היזמיות, קבלת סירוב כזה יכול להיחשב כהזדמנות לבחון דרכים חלופיות להצלחה המיוחלת, כגון קבלת אזרחות ליטאית.

למאמר המלא »
סכסוכי ירושה
בלוג

סכסוכי ירושה

סכסוכי ירושה הם סכסוכים המתעוררים בין יורשים או בין יורשים לצדדים שלישיים, בקשר לחלוקת העיזבון של אדם שנפטר. סכסוכים אלו יכולים להיות מורכבים וממושכים, ויכולים להוביל ללא מעט עוגמת נפש בין בני משפחה.

למאמר המלא »
בלוג

כיצד מתנהלים במקרה של תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה?

דמיינו את זה: יום שגרתי מידרדר במהירות לכאוס כשחריקת הצמיגים והלם הפגיעה מותירים אתכם המומים מאחורי ההגה. זו לא סתם תאונת דרכים; זה אחד שמתרחש על השעון, האחריות שלך במקום העבודה מסתבכת עם התפנית הבלתי צפויה הזו. לנווט בתוצאות של אירוע כזה זה כמו להשחיל יחד את החלקים של שתי פאזלים מורכבים. מה שיתרחש לאחר מכן עשוי להשפיע באופן משמעותי הן על בריאותכם והן על פרנסתכם, כאשר כל מהלך דורש שיקול דעת ופעולה החלטית.

למאמר המלא »