לקבלת פרטים וייעוץ ראשוני חייגו

  צו הפטר

  הפטר חובות בהליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי

  משאת נפשו כל חייב שנקלע לקשיים והחל הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי היא קבלת הפטר.

  חייב שעומד בתנאיו של הצו לפתיחת הליכים (השלב הראשון בהליכים), יקבל צו לשיקום כלכלי (השלב האחרון) שבו יפורטו התנאים שאם יעמוד בהם, הוא יוכל לקבל הפטר ולהביא לסיום ההליכים בעניינו

  ככלל, לאחר כ- 4 שנים מהרגע שנפתחו (הליכי חדלות פירעון (פשיטת רגל, חייב יוכל לקבל פטור מהחובות (הפטר).

  עם זאת, הסמכות המשפטית במסגרתה מתנהלים ההליכים, רשאית להורות כי במקרים מסויימים החייב יקבל הפטר מיידי (הפטר לאלתר), אם צרכיו ועלויות המחייה הבסיסיים שלו גבוהים מכושר ההשתכרות שלו.

  ההערכאה המשפטית המוסמכת לתת הפטר או לבטלו, נקבעת לפי סכום החובות והגורם שביקש לפתוח בהליכים :

  אם החייב ביקש לפתוח בהליכים וסכום החובות עולה על 149,559.43 ש"ח, הסמכות היא של בית-המשפט.

  אם החייב ביקש לפתוח בהליכים סכום החובות נמוך מ-149,559.43 ש"ח, הסמכות היא של רשם ההוצאה לפועל.

  אם פתיחת ההליכים נעשתה ביוזמת נושה, הסמכות היא של בית-המשפט (ללא קשר לסכום החובות).

  חשוב לציין כי ניתן להורות על ביטול רטרואקטיבי של ההפטר, לדוגמה במקרה שהחייב התנהל בחוסר תום לב.

  ביטול ההפטר אינו מהווה ביטול של הליכי חדלות הפירעון, אשר יימשכו כאילו לא ניתן הפטר. במקרה כזה, יוכל החייב לקבל בעתיד הפטר חדש, אם יעמוד בתנאים שייקבעו.

  למרות קבלת ההפטר המיוחל ישנם סוגי חובות שההפטר לא יחול עליהם.

  ככל, על החובות הבאים, לא ניתן לקבל הפטר:

  תשלום עונשי– (קנס, עיצום כספי וכו') אשר הוטל על החייב ע"י רשות מנהלית או שיפוטית עקב הפרה של חוק.

  חוב שנוצר כחלק מפעילות לא חוקית– חוב שנוצר במרמה או שנובע מעבירת גניבה או עבירת מין או אלימות חמורה.

  חוב מזונות– שהוטל על האדם עם החובות במסגרת פסק-דין.

  עקב מורכבות העניין סוגי החובות, מקורם וכל התהליך מדובר בנושא סבוך ומורכב שנדרש ידע מקצועי נרחב בתחום חדלות הפירעון והיכולת לקבל הפטר בהקדם האפשרי.

  משכך חשוב והכרחי לקבל ייעוץ וליווי מקצועי מעורך דין המתמחה ומתמצא בחוק ובהליך.

   

  קבלת צו הפטר בהליכי חדלות פירעון

  קבלת הפטר

  ברגע שהתחלתם בהליך פשיטת רגל, באם החובות שלכם ישנים, או שהנכם בהליך חדלות פירעון, המטרה הסופית שלכם היא לקבל צו הפטר. צו זה פוטר את החייב מכל החובות שנצברו לו עד להפטר. חשוב לדעת כי ישנם סוגי חובות שלא מקבלים עליהם הפטר לדוגמת חוב מזונות, קנסות שהוטלו על החייב, חובות שנוצרו במרמה ועוד. במקרים חריגים שהיו בעבר, בית המשפט פטר חייבים באופן חלקי או מלא מחוב מזונות. הצו ניתן אך ורק על ידי בית המשפט לפי בקשות כונס חייב. במידה והנכם מתחילים בהליך חדלות פירעון חשוב שתדעו שעורך הדין שלכם יגיש בקשה לקבלת צו הפטר לקראת סוף התהליך. לייעוץ פנו עוד היום אל עו"ד ערן סולמי וצוות משרדו.

  חשיבותו של צו הפטר

  צו הפטר הוא חלק חשוב מאוד ואולי אף החשוב ביותר בכל הליך חדלות הפירעון. הוא פוטר את החייב מכל חובותיו.

  • הגנה לחייב – צו ההפטר מגן על החייב מפני תביעות עתידיות על חובות עבר שנוצרו לפני פשיטת הרגל
  • התנהלות נורמטיבית – לאחר צו ההפטר החייב פותח בחיים חדשים בכל הנוגע לתחום הכלכלי.
  • הגבלות בפתיחת עסק – באם החייב ירצה לפתוח עסק או לא תהיה בידו האפשרות ללא אישור מיוחד מבית המשפט.

  צו הפטר יכול להיות חלוט, חלקי, או הפטר מותנה, הצו אליו שואפים כולם הוא צו חלוט, אשר בעצם פוטר סופית מהחובות.

  אל תנסו לקבל הפטר חובות לבד

  אל תנסו להוציא צו הפטר לבד. מומלץ בכל מקרה כזה לקבל ייעוץ מקצועי וייצוג מול הערכאות השונות על מנת לקבל את ההפטר מוקדם ככל האפשר. פנו אל עו"ד מומחה בכל הליכי פשיטת רגל וחדלות פירעון אשר מבין היטב את כל הסייגים של צו הפטר. משרדו של עו"ד ערן סולמי יסייע בידכם להוציא צו הפטר מוקדם ככל האפשר.

  הפטר ליחיד בהליכי חדלות פירעון

  אל תמתינו לרגע האחרון עד שלא יישאר לכם אויר. במידה והחובות סוגרים עליכם, פנו עוד היום אל עורך דין מומחה בתחומו שיוכל להוציא אתכם בורה המיטבית ביותר עבורכם. עורך דין ערן סולמי הוא עורך דין המומחה בתחום זה ובתחום הוצאה לפועל וחדלות פירעון בפרט. הוא ידאג לכל האינטרסים שלכם.

  צו הפטר בפשיטת רגל

  עורך דין המנוסה בהליכי חדלות פירעון, ידע בדיוק איך להתנהל ולהשיג עבורכם את ההפטר. הוא מכיר את שרות ההוצאה לפועל, את החוקים, הסייגים, ואף את הרשמים בכל לשכה דבר המייעל מאוד את עבודתו. במידה ואתם מעוניינים בעו"ד מומחה בתחום, פנו עוד היום אל עו"ד ערן סולמי, שידאג להשיג עבורכם את המיטב בתיק.

   

  הפטר בפשיטת רגל

  הפטר בפשיטת רגל, הוא בעצם סוף הליך של פשיטת רגל, בו החייב בעצם מקבל הפטר מכל החובות שלו. זהו החלק אליו כל פושט רגל שואף להגיע. פשיטת רגל, או בשמו כיום חדלות פירעון מעניק לחייב שני דברים חשובים. ראשית ההליך מעניק את עיכוב ההליכים המשפטיים התלויים ועומדים כנגד החייב, שנית בסוף ההליך כאמור קבלת ההפטר אשר מאפשר לחייב פרט למחיקת החובות, לפתוח דף חדש בכל הנוגע להתנהלות הכלכלית שלו.  כיום, קל יותר לקבל הפטר מאחר פעם. מדיניות בתי המשפט היא לאפשר לכל אזרח לפתוח דף חדש ושיקום כלכלי. חשוב לזכור שיש כמה תנאים חשובים שחייבים להתקיים לפני שמקבלים את ההפטר ובמידה ולא יתקיימו החייב לא יקבל את צו ההפטר. פנו אל עו"ד ערן סולמי המומחה בתחום הוצאה לפועל וחדלות פירעון על מנת לקבלת ייעוץ וייצוג מתאים.

   

  התנאים לקבלת הפטר בפשיטת רגל

  כאמור היום פשוט יותר מאשר פעם לזכות בקבלת הפטר בפשיטת רגל. אחת המטרות של החוק היא להביא את החייב לשיקום כלכלי, אולם חשוב להבין כי גם הנושים מקבלים את חלקם ככל הניתן בהתאם למצבו הכלכלי של החייב. עם פתיחת הליכי חדלות פירעון וצו כינוס, על החייב להתנהל בתום לב, ולשלם את צו התשלומים שניתן לו, להגיש דו"חות ואסור לו להסתיר על מידע. ההפטר יינתן אך ורק באם החייב יעמוד בתוכנית הפירעון שקבע המנהל המיוחד על פי החומר שנאסף, במקרים חריגים אפשר לעתור לבית המשפט על מנת לקבל הפטר, ללא צורך בביצוע תשלומים, זאת במקרה שהחייב מוכיח כי במקרה שלו אין תועלת מניהול ההליכים נגדו.

   

  פשיטת רגל הפטר

  הוצאה לפועל הוא הגוף האחראי על כל נושא גביית חובות במדינת ישראל. מערכת זו  פועלת על פי החוק המטפל באכיפת פסקי דין ביניהם בנושא מזונות, שטרות, משכנתאות, והחלטות אשר ניתנו על ידי גופים שונים כולל רשויות ועוד. במסגרת הוצאה לפועל מוסדרים כל אמצעי האכיפה אשר אפשר לנקוט נגד החייב. אמצעים אלו ננקטים על פי בקשת זוכה, והוא זה שפותח את תיק ההוצאה לפועל עצמאית או באמצעות עורך דין. רשם ההוצאה לפועל, הוא למעשה הגורם השיפוטי בלשכה זו ועל פיו יישק דבר כשהוא נותן את כל האישורים בסופו של יום. באם צברת חובות רבים אולי מומלץ לך לבקש הליך של פשיטת רגל, אשר בסופו תקבל את האישור המיוחל, פשיטת רגל הפטר. בין אם אתה הזוכה או שאתה החייב, מומלץ לפנות אל ההוצאה לפועל אך ורק בעזרתו של עורך דין ערן סולמי, עורך דין מומחה בתחומו ומטפל בכל נושא הוצאה לפועל וחדלות פירעון.

  איך מקבלים פשיטת רגל הפטר?

  עורך דין הוצאה לפועל וחדלות פירעון, הוא איש המקצוע הנכון ביותר לטפל בכל הנוגע בתיקי חדלות פירעון והוצאה לפועל וידאג לך גם לקבל פשיטת רגל הפטר. לא כל עורך דין הוא מומחה להוצאה לפועל וחדלות פירעון. עורך דין כזה הוא זה שמטפל באופן קבוע בכל נושאי חובות בין אם הוא בצד של חייב או הזוכה. הניסיון הרב מול הממונה על חדלות פירעון, מקנה לעו"ד זה את היכולות לקדם את התיק של הלקוח שלו. את ההפטר מקבלים לאחר שעמדתם בכל ההתחייבויות והתשלומים, והוכחתם תום לב.

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום