לקבלת פרטים וייעוץ ראשוני חייגו

  צו הפטר

  ברגע שהתחלתם בהליך פשיטת רגל, באם החובות שלכם ישנים, או שהנכם בהליך חדלות פירעון, המטרה הסופית שלכם היא לקבל צו הפטר. צו זה פוטר את החייב מכל החובות שנצברו לו עד להפטר. חשוב לדעת כי ישנם סוגי חובות שלא מקבלים עליהם הפטר לדוגמת חוב מזונות, קנסות שהוטלו על החייב, חובות שנוצרו במרמה ועוד. במקרים חריגים שהיו בעבר, בית המשפט פטר חייבים באופן חלקי או מלא מחוב מזונות. הצו ניתן אך ורק על ידי בית המשפט לפי בקשות כונס חייב. במידה והנכם מתחילים בהליך חדלות פירעון חשוב שתדעו שעורך הדין שלכם יגיש בקשה לקבלת צו הפטר לקראת סוף התהליך. לייעוץ פנו עוד היום אל עו"ד ערן סולמי וצוות משרדו.

  חשיבותו של צו הפטר

  צו הפטר הוא חלק חשוב מאוד ואולי אף החשוב ביותר בכל הליך חדלות הפירעון. הוא פוטר את החייב מכל חובותיו.

  • הגנה לחייב – צו ההפטר מגן על החייב מפני תביעות עתידיות על חובות עבר שנוצרו לפני פשיטת הרגל
  • התנהלות נורמטיבית – לאחר צו ההפטר החייב פותח בחיים חדשים בכל הנוגע לתחום הכלכלי.
  • הגבלות בפתיחת עסק – באם החייב ירצה לפתוח עסק או לא תהיה בידו האפשרות ללא אישור מיוחד מבית המשפט.

  צו הפטר יכול להיות חלוט, חלקי, או הפטר מותנה, הצו אליו שואפים כולם הוא צו חלוט, אשר בעצם פוטר סופית מהחובות.

  אל תנסו לקבל הפטר חובות לבד

  אל תנסו להוציא צו הפטר לבד. מומלץ בכל מקרה כזה לקבל ייעוץ מקצועי וייצוג מול הערכאות השונות על מנת לקבל את ההפטר מוקדם ככל האפשר. פנו אל עו"ד מומחה בכל הליכי פשיטת רגל וחדלות פירעון אשר מבין היטב את כל הסייגים של צו הפטר. משרדו של עו"ד ערן סולמי יסייע בידכם להוציא צו הפטר מוקדם ככל האפשר.

   

   

   

  עורך דין פירוק חברה

  בוודאי שמעתם לא פעם את המונח "פירוק חברה" מדובר בהליך משפטי לכל דבר אשר בסופו חברה מסיימת את פעילותה ואינה קיימת יותר. משמעות הדבר היא, שהחברה לא תהיה קיימת ברשם החברות, ובכך היא נעלמת מהפה העסקי. יש שני גורמים היכולים להוביל מהלך של פירוק חברה:

  • פירוק חברה מרצון – כאשר הפירוק מגיע מטעם החברה
  • פירוק חברה על ידי בית משפט – כאשר מדובר בנושים של החברה או בעובדים.

  מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין פירוק חברה בכל מהלך, בין אם אתם המפרקים ובין אם אתם כחברה שצד אחר מעוניין לפרק אותה.

  ישנן נסיבות המוכרות על ידי בתי המשפט להצדקת פירוק חברה והן חוסר הסכמה בין בעלי המניות המקשה על ניהול החברה ומצב של חדלות פירעון, קושי פיננסי שאינו בר תיקון. נקלעתם למצב של פירוק חברה? פנו עוד היום אל עו"ד ערן סולמי, המטפל בנושא זה ובנושאים נוספים.

   

  תפקידו של עורך דין פירוק חברה

  כאשר מדובר על פירוק חברה, חשוב להבין כי מדובר על הליך משפטי לא פשוט כלל. בנושאים משפטיים רבים יש לעיתים קיצור הליכים, אך לא שמדובר על הליך פירוק חברה. באם אתם מזהים צורך בהליך פירוק ולא משנה איזה צד של המתרס אתם, החברה או מפרקים, מומלץ להתחיל בהליך בהקדם כי במידה ותתמהמהו יצברו חובות נוספים ואולי אף היטלים והגבלות כספיים. במידה והחלטתם על פירוק החברה, עורך דין פירוק חברה ייטול את המושכות לידיו ויתחיל בהליך. יש להגיש תצהיר כושר פירעון למשרדו של רשם החברות והחברה תועבר לסטטוס של "לקראת פירוק" לאחר מכן תתכנס אסיפה בה תתקבל החלטה על פירוק מרצון. באם מדובר על פירוק נושים, תיקבע אסיפה שם ימונה אדם מפרק לחברה והוא ירשם ברשם החברות.

  עורך דין לפירוק חברה

  בכל נושא של פירוק חברה, אסור להתנהל לבד על מנת לא להגיע להפסד ולא משנה מי מבין הצדדים אתם. פנו כבר בתחילת ההליך לעורך דין מומחה ומנוסה בתחום, כדוגמת עו"ד ערן סולמי, אשר מכיר היטב את כל הליכי פירוק חברה.

  פירוק חברה על ידי עובדים

  כמה פעמים יצא לנו לשמוע על מעסיק שנקלע למצב כלכלי קשה והמקום שלו עומד לפני קריסה? ומה יעלה בגורל העובדים שלא קיבלו את משכורתם ואת התנאים המגיעים להם כחוק? פירוק חברה על ידי עובדים, הוא הליך אשר מבוצע באם המעביד אינו יכול לעמוד בהתחייבויותיו כלפיהם. במצב בו המעסיק סובל ממצב של חדלות פירעון העובדים ימצאו את עצמם במצב של חוסר אונים ולכן מומלץ לפנות בהקדם לעו"ד מומחה בתחום, שיוכל להעניק לעובדים את כל הטיפול המשפטי הנכון בהקדם האפשרי על מנת שיוכלו לנהל שגרה תקינה. מדובר בהליך שנפתח בהגשת בקשת פירוק לכונס הרשמי, ואז יתנהל ההליך שיכלול פרסומים שונים ודיון בבקשת פירוק בו יינתן צו פירוק, ועד לאישור מנהל מיוחד שימונה בתיק עד לקבלת התשלומים באמצעות המוסד לביטוח לאומי. עו"ד ערן סולמי הוא מומחה בתחום פנו אליו לייעוץ עוד היום.

  כיצד מתבצע פירוק חברה על ידי עובדים?

  כבר בתחילת הליך בקשת פירוק חברה על ידי עובדים, מגישים בקשה לפירוק חברה לבית המשפט תחת הקטגוריה חדלות פירעון. הבקשה מוגשת בטופס מיוחד אשר מוגש בלווי תצהיר חתום על ידי עורך דין שמצורף אליו טופס עם  פרטי החברה כפי שהיא רשומה ברשם החברות. לאחר מכן נשלחים העתקים לכונס הנכסים הרשמי ולחברה עצמה. לאחר הפקדת פיקדון יקבע דיון בבקשה ויתבצע פרסום באמצעי התקשורת לטובת מי שרוצה להגיש התנגדות בנושא. בדיון יוכל בית המשפט להיענות לעובדים או לדחות והמפרק יקבע את חלוקת הדיבידנדים לנושים והחובות כשעובדים הם בעדיפות ראשונה. את התביעה הכספית על פירוק החברה העובדים יגישו למפרק או לנאמן שנקבע.

  בקשה לפירוק חברה על ידי עובדים

  אל תטפלו לבד בנושא  הפירוק, עו"ד ערן סולמי, אשר מכיר היטב את כל הליכי פירוק חברה וגם על ידי עובדים, ישמח לתת לכם אל התמיכה המשפטית הנדרשת. פנו אליו עוד היום.

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום