לקבלת פרטים וייעוץ ראשוני חייגו

  חדלות פירעון יחיד

  חדלות פירעון יחיד, הוא הליך משפטי שמתנהל כאשר אדם אינו מסוגל לעמוד בחובות שלו, חלק גדול מההליכים שנוהלו בעבר בבית המשפט המחוזי הועברו לבית משפט שלום, ביניהם גם ניהול הליכי חדלות פירעון יחיד. חלק מהעניינים המנהליים בניהול שוטף של הליכי חדלות פירעון הועברו לניהולו של הכונס הרשמי, אשר זכה לשם ממונה על הליכי חדלות פירעון. במידה והממונה על חדלות פירעון נתן צו לפתיחת ההליכים, והתברר כי החובות של החייב נמוכים מ-150 אלף שקלים ימשיך הממונה לנהל את הליכי חדלות פירעון לאותו יחיד. הליכי חדלות פירעון בסכום נמוך מ-150 אלף ינוהלו בהוצאה לפועל ולא בבית המשפט. בכל מקרה של חדלות פירעון יחיד, מומלץ לפנות אל עו"ד מומחה בתחום שייתן לכם את כל המענה המקצועי. עו"ד ערן סולמי הוא עו"ד מומחה בטיפול בחדלות פירעון.

  ההליכים של חדלות פירעון יחיד

  ההליך המשפטי של חדלות פירעון יחיד מחולק במסגרת החוק החדש לתקופת הבדיקה ותקופת השיקום. מהן שתי התקופות:

  • תקופת הבדיקה – הוא הזמן שבמהלכו ייבחנו המצב הכלכלי, והתנהלותו של החייב לפני שהחל ההליך ובתקופת ההליך.
  • תקופת השיקום – זה הזמן בו החייב נמצא בהליך, שלאחר שיסתיים הוא יקבל הפטר מחובותיו.

  לאחר הבקשה ופרסומה, יוכלו הנושים להגיש בקשה לתביעת החוב, ולקבל סדר קדימות לתשלום החוב. הליכי חדלות הפירעון יתנהלו במרבית המקרים בלשכת ההוצאה לפועל בה קיים המסלול המאפשר חדלות פירעון, וזאת רק במחוז בו נמצא רוב תיקי ההוצאה לפועל של החייב.

  פנו לעורך דין מנוסה בנוגע להפטר ליחיד בהליכי חדלות פירעון

  בכל מקרה של רצון לפתוח בהליכי חדלות פירעון ליחיד, עליכם לפנות לפני תחילת ההליך אל עורך דין המומחה בתחום חדלות הפירעון וזאת על מנת להצליח ולקבל בסופו של יום את הפטור. פנו בהקדם אל עו"ד ערן סולמי, המומחה בתחום זה.

   

  הליך חדלות פירעון ליחיד

  במידה והחלטתם לפתוח בהליכי חדלות פירעון, אסור לכם לעשות זאת לבד מכמה סיבות. ראשית, אינכם מכירים את החוקים והסייגים, אינכם מכירים את הנפשות הפועלות, ולא תוכלו לצפות את התוצאה. פנו עוד היום אל המומחה בתחום עו"ד ערן סולמי מומחה בחדלות פירעון.

  כיצד מגישים בקשת יחיד לחדלות פירעון?

  את בקשת יחיד לחדלות פירעון ניתן להגיש בשני אופנים, באופן עצמאי, דבר שאינו מומלץ לטובת הצלחת התהליך או הגשת בקשה באמצעות עורך דין מומחה לחדלות פירעון והוצאה לפועל. באם הנכם פותחים לבד הליכים, יתכן וההליך יתנהל עד 4 שנים מפתיחת התיק ועד לקבלת ההפטר המיוחל. בשלב הראשון, מבוצע פתיחת הליך, כאשר הממונה יבחן את בקשת החייב ובסיום יחליט אם לקבל את הבקשה או לדחותה. ברגע שיש צו פתיחת הליכים, יקבל החייב צו תשלומים חודשיים ויוטלו על החייב מגבלות. לאחר מכן, לתקופה של כ-10 חודשים החייב יצטרך לעמוד בחובות ובמגבלות ובתוך כך גם נדרש שיתוף פעולה עם הממונה בתיק והנאמן בתיק. זאת עד למתן צו שיקום כלכלי.

  בקשת יחיד לחדלות פירעון

  חוק חדלות פירעון נכנס לתוקף ב-2019, והוא מטפל בהסדרת חובות של חייב יחיד. הליך זה מחליף את הליך פשיטת הרגל ליחיד, ואת בקשת יחיד לחדלות פירעון יכול להגיש כל אחד גם אם הוא עוסק מורשה או פטור פרט לתאגידים. חייב מוגדר כחדל פירעון כאשר הוא מגיע למצב שהוא לא יכול לשלם את החובות שהצטברו לו או שגובה החובות שלו גבוה יותר מהשווי של כל הנכסים שלו. חשוב לדעת כי גם אם עדיין לא נפתחו חובות עבורו בהוצאה לפועל, עדיין ניתן להגיש בקשה לחדלות פירעון. קיים סכום מינימלי להגשת בקשת פתיחת הליכים בהוצל"פ והוא כ-50 אלף שקלים. לקבלת צו פתיחת הליכים אצל ממונה חדלות פירעון חובה שהחובות יהיו בסכום של כ-150 אלף שקלים. פנו אל עו"ד ערן סולמי מומחה בתחומו לקביעת פגישת ייעוץ.

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום